Pracovná Obuv

Základné rozdelenie pracovnej obuvi

Pracovná obuv má, v prvom rade, zvyšovať bezpečnosť pri práci a znižovať riziko úrazov. Je prispôsobená svojmu účelu, takže poskytuje aj potrebné pohodlie. Aké sú základné typy pracovnej obuvi? 

Pracovná alebo bezpečnostná obuv?

Skôr ako sa budeme venovať typom pracovnej obuvi, je potrebné ujasniť si rozdiel medzi ochrannou pracovnou a bezpečnostnou obuvou. Bezpečnostná pracovná obuv vás majú ochrániť pred rôznymi rizikami, môžu mať podošvu aj zvršok odolné voči prepichnutiu, vode, protišmykovú podrážku alebo antistatické vlastnosti. Bezpečnostná a pracovná obuv musí spĺňať normou definované požiadavky, ktoré sa týkajú prevedenia obuvi.

Hlavný rozdiel medzi týmito dvoma typmi je v tom, že bezpečnostná pracovná obuv má vystuženú špičku, zvyčajne kompozitom alebo oceľou. Dokáže tak chodidlo ochrániť aj pri páde ťažkých predmetov na nohu. Bezpečnostnú obuv by ste mali mať, napríklad, pri práci na stavbe, v lese a podobne.

Nízka alebo vysoká pracovná obuv?

Pri nákupe pracovnej obuvi sa stretnete s členkovou aj vysokou obuvou. Vysoká a nízka pracovná obuv sa dá používať  interiéri i v exteriéri, v závislosti od jej vlastností je vhodná tiež do náročnejších pracovných podmienok. Pri výbere vhodného modelu je potrebné držať sa noriem a platnej legislatívy týkajúce sa BOZP. Vysoké pracovné topánky lepšie chránia členok, noha je v nich stabilnejšia a pevnejšia. Členková a vysoká pracovná obuv sa môžu použiť, napríklad, v stavebníctve, lesníctve, poľnohospodárstve či v iných, aj priemyselných, odvetviach.

Spomenúť treba tiež pracovné sandále a šľapky, ktoré sa asi najčastejšie používajú v gastro odvetví, potravinárstve či zdravotníctve. Keďže výber pracovnej obuvi je bohatý, nie je problém nájsť aj topánky ideálne na zimu, ktoré chránia pred chladom alebo gumáky do vlhkého a mokrého prostredia.

Pracovná obuv zľava

Prečo si vybrať nás?

Sme už v biznise s pracovnou a bezpečnostnou obuvou už viac ako 9 rokov. Vieme, čo vaše nohy potrebujú. Kvalita, pohodlie a ochrana je to čo ponúkajú naše modely pracovnej a bezpečnostnej obuvi vašim chodidlám za prijateľnú cenu. Vyhnite sa pracovnému úrazu s nami.

Copyright © Assay.sk. Všetky práva vyhradené.